OrcaScore

Lig · 5. kademe

Kolmonen

Takip et
Oynanan maç
1.163/1.197
Maç başı gol
4,17
4.849 gol
Ev · Beraberlik · Deplasman
KG var · 2,5 üst
%65· %74
184 kırmızı kart
Dixon-Coles + Elo (öğrenen) 2309 lig maçından hesaplandı · 8 Kas 17:00 itibarıyla
En güçlüFC LastenElo 1797
En iyi hücumKajaanin HakaHücum 1,86
En iyi savunmaVaasa IFKSavunma 0,51
YükselenKajaanin Haka+25 Elo · 30 gün
Güç sıralaması — Kolmonen
# Takım Elo 30 gün Hücum Savunma Form Tablo Şans
1 FC Lasten 1797 0 1,82 0,53 1. 0
2 FC Futura 1751 0 1,80 0,53 1. +1
3 Jyväskylän Seudun Palloseura 1728 0 1,73 0,52 1. +2
4 Vaasa IFK 1720 0 1,84 0,51 1. +3
5 Kajaanin Haka 1716 +25 1,86 0,52 1. +4
6 EuPa 1694 +22 1,25 0,63 1. +5
7 EIF/Akademi 1691 −22 1,53 0,72 1. +6
8 Kings SC 1689 0 1,77 0,68 2. +6
9 IF Sibbo Vargarna 1684 0 1,40 0,78 2. +7
10 NiemU 1673 0 1,25 0,61 1. +9
11 Kultsu FC 1670 0 1,54 0,70 2. +9
12 Tampere United/2 1666 0 1,37 0,62 3. +9
13 Laajasalon Palloseura 1664 +18 1,36 0,74 1. +12
14 Kajaanin Palloilijat 1662 0 1,57 0,62 3. +11
15 TPV/2 1660 0 1,35 0,73 2. +13
16 FC Peli-Karhut 1657 −18 1,51 0,75 1. +15
17 JäPS/47 1644 0 1,30 0,71 3. +14
18 Sundom IF 1630 0 1,26 0,84 2. +16
19 Peimari United 1621 0 1,11 0,78 3. +16
20 Nokian Palloseura 1614 0 1,40 0,76 4. +16
21 Keuruun Pallo 1610 −25 1,18 0,82 2. +19
22 Mikkelin Pallo-Kissat 1610 0 1,42 0,72 4. +18
23 Kemin Palloseura 1597 0 1,11 0,78 2. +21
24 Haukiputaan Pallo 1591 0 1,28 0,88 5. +19
25 FC Blackbird 1590 0 1,28 0,84 4. +21
26 Etelä-Espoon Pallo 1589 0 1,22 0,69 2. +24
27 FC Kiisto 1588 0 1,24 0,74 3. +24
28 Toukolan Teräs 1587 0 1,17 0,74 4. +24
29 PPJ/Lauttasaari 1583 0 1,30 0,77 3. +26
30 Kouvolan Jalkapallo 1579 0 1,16 0,80 5. +25
31 MPS/Atletico Malmi 1570 0 1,16 0,82 2. +29
32 IFK Mariehamn 2 1568 0 1,13 0,85 2. +30
33 FC Metso 1568 0 1,37 0,82 3. +30
34 Villan Pojat 1568 0 1,03 0,86 4. +30
35 Puotinkylän Valtti 1567 0 1,22 0,81 6. +29
36 VJS/Akatemia 1566 0 1,41 0,78 7. +29
37 Jippo-J/Punamusta 1564 0 1,25 0,82 4. +33
38 Edustus IPS 1557 0 1,18 0,99 3. +35
39 TiPS Vantaa 1556 0 1,10 0,90 5. +34
40 Riihimäen Palloseura 1555 0 1,20 0,93 4. +36
41 Leppävaaran Pallo 1554 0 1,09 0,88 3. +38
42 Pallo-Kerho 37 1550 0 1,05 0,90 3. +39
43 Tampereen Peli-Toverit 1549 0 1,15 0,85 5. +38
44 Pargas IF 1543 0 1,07 0,84 4. +40
45 FC Ylivieska 1542 0 1,14 1,03 4. +41
46 FC LeKi 1541 0 1,11 0,92 6. +40
47 Gilla FC 1539 0 1,22 0,90 6. +41
48 Haminan Pallo-Kissat 1536 0 1,18 1,01 6. +42
49 Rollon Pojat 1527 0 1,09 1,04 6. +43
50 Ylämyllyn Yllätys 1520 0 1,06 0,93 5. +45
51 Maskun Palloseura 1516 0 1,05 0,87 5. +46
52 SexyPöxyt 1513 0 1,08 0,98 4. +48
53 HPS/2 1512 0 1,09 0,95 8. +45
54 Mikkelin Palloilijat 2 1512 0 1,14 0,95 8. +46
55 Littoisten Työväen Urheilijat U20 1510 0 0,95 0,86 6. +49
56 Tuusulan Palloseura 1508 0 1,02 0,81 6. +50
57 Nummelan Palloseura 1506 0 0,88 0,88 7. +50
58 Lohjan Pallo 1498 0 0,95 0,95 5. +53
59 Sporting Kristina 1496 0 0,89 1,01 5. +54
60 FC Lahti/69 1494 0 0,85 0,99 5. +55
61 Honka/Akatemia(1) 1487 0 0,89 1,14 – –
62 Lapuan Virkiä 1485 0 1,20 1,08 6. +56
63 FC Vaajakoski(1) 1476 0 0,77 1,33 – –
64 Larsmo Bollklubb 1476 0 0,88 1,11 9. +55
65 SC Zulimanit 1474 0 0,92 1,02 6. +59
66 HooGee 1473 0 1,06 1,09 10. +56
67 FC Haka j. 1471 0 1,17 1,04 7. +60
68 SalPa 2 1466 0 0,91 1,04 7. +61
69 GrIFK/Akatemia U23 1466 0 0,94 1,02 8. +61
70 Nykarleby IK 1465 0 0,86 1,04 10. +60
71 Ponnistus 1464 0 0,86 1,14 7. +64
72 Atlantis FC/2 1460 0 1,13 1,26 9. +63
73 SJK-j 1457 0 0,93 0,99 8. +65
74 Sääksjärven Loiske 1456 0 0,89 1,07 8. +66
75 Vaasan Pallo-Veikot 1455 0 0,89 0,97 7. +68
76 EPS/Reservi 1454 0 0,91 1,14 11. +65
77 PPJ/Ruoholahti 1450 0 0,89 1,08 9. +68
78 Töölön Taisto 1450 0 1,01 1,00 10. +68
79 Jyrkkälän Tykit 1448 0 0,76 1,13 11. +68
80 MK-United(8) 1438 0 0,81 1,10 – –
81 Piikkiön Palloseura 1437 0 0,75 1,10 10. +71
82 Kaarinan Pojat 1430 0 0,95 1,06 9. +73
83 Savonlinnan Seudun Palloseura 1428 0 0,81 1,14 10. +73
84 LAUTP 1427 0 0,96 1,09 9. +75
85 Hercules-j 1427 0 0,79 1,23 8. +77
86 JJK Jyvaskyla II 1424 0 1,01 1,17 5. +81
87 Savon Pallo 1420 0 0,97 1,06 6. +81
88 FC Kontu 1419 0 0,91 1,03 11. +77
89 Ajax Sarkkiranta 1418 0 0,90 1,21 7. +82
90 Kotajärven Pallo 1417 0 0,76 1,11 7. +83
91 VG-62 1414 0 0,88 0,99 8. +83
92 KPV/Akatemia 1414 0 0,91 1,22 11. +81
93 Atlantis FC/Akatemia 1410 0 0,69 1,76 8. +85
94 ACE 1408 0 0,92 1,19 10. +84
95 KuPS/Akatemia II 1406 0 0,86 1,21 7. +88
96 Gnistan/Ogeli 1405 0 0,76 1,27 9. +87
97 Ylöjärvi United FC 1389 0 0,92 1,05 9. +88
98 Jyväskylän Komeetat 1382 0 0,79 1,11 7. +91
99 FC Vaajakoski/2 1380 0 0,77 1,48 8. +91
100 LAUTP/2 1378 0 0,64 1,34 11. +89
101 ToTe/Tapio 1376 0 0,70 1,36 11. +90
102 Fish United 1375 0 0,73 1,38 11. +91
103 FC Santa Claus 1375 0 0,67 1,55 9. +94
104 TiPS/U21 1373 0 0,68 1,43 10. +94
105 Malmin Palloseura 1372 0 0,73 1,18 12. +93
106 Åbo CF 1341 0 0,67 1,24 12. +94
107 Pakkalan Palloseura 1330 0 0,70 1,59 12. +95
108 Kumu 1328 0 0,72 1,42 12. +96
109 Toivalan Urheilijat 1308 0 0,67 1,48 8. +101
110 FC Sääripotku 1285 0 0,55 2,06 – –
111 Ponkilan Pantterit 1278 0 0,59 2,07 10. +101
112 TP-49 1220 0 0,53 2,08 12. +100

Nasıl hesaplanıyor?

Elo

Elo, her takımın gücünü tek bir sayıyla özetler: beklenenden iyi sonuç puanı yükseltir, kötü sonuç düşürür. Güçlü rakibe karşı alınan galibiyet daha çok puan getirir; 1500 civarı lig ortalamasıdır.

Hücum / Savunma

Dixon-Coles modelinin takım katsayıları: 1,00 lig ortalamasıdır. Hücum 1,30 → ortalamanın %30 üzerinde gol beklentisi; savunma 0,80 → ortalamanın %20 altında gol yeme beklentisi (düşük daha iyi).

Şans

Puan durumu sırası ile güç sırası arasındaki fark. Tabloda gücünün üstünde olan takımlar şanslı sayılır ve gerilemesi, altında olanların toparlanması beklenir. Tek başına bahis gerekçesi değildir.