OrcaScore

Lig

Ettan

Takip et
Oynanan maç
464/480
Maç başı gol
3,16
1.464 gol
Ev · Beraberlik · Deplasman
KG var · 2,5 üst
%60· %61
62 kırmızı kart
Dixon-Coles + Elo (öğrenen) 472 lig maçından hesaplandı · 6 Kas 05:28 itibarıyla
En güçlüFC Stockholm InternazionaleElo 1686
En iyi hücumFC Stockholm InternazionaleHücum 1,44
En iyi savunmaFC Stockholm InternazionaleSavunma 0,65
YükselenGefle IF+50 Elo · 30 gün
Güç sıralaması — Ettan
# Takım Elo 30 gün Hücum Savunma Form Tablo Şans
1 FC Stockholm Internazionale 1686 +1 1,44 0,65 1. 0
2 Trelleborgs FF 1673 +36 1,30 0,77 1. +1
3 AFC Eskilstuna 1605 −14 1,13 0,90 3. 0
4 Hässleholms IF 1593 +17 1,11 0,81 2. +2
5 FC Arlanda 1579 −20 1,11 0,92 2. +3
6 Enköpings SK 1561 +30 0,99 0,99 4. +2
7 Lunds BK 1559 +31 1,20 0,85 3. +4
8 FBK Karlstad 1551 −2 1,06 0,89 6. +2
9 Ariana FC Malmö 1548 −15 1,13 1,00 4. +5
10 Hammarby Talang FF 1533 −38 1,15 0,81 5. +5
11 Umeå 1532 +41 1,05 0,96 8. +3
12 Åtvidabergs FF 1521 −53 1,09 0,91 5. +7
13 Kristianstad FC 1503 +47 0,90 0,98 12. +1
14 Gefle IF 1502 +50 0,91 0,98 9. +5
15 Skövde AIK 1502 +6 0,92 1,09 10. +5
16 Jönköpings Södra 1500 +21 0,92 0,86 7. +9
17 IF Karlstad Fotboll 1497 −23 1,01 0,85 7. +10
18 FC Trollhättan 1494 −73 1,08 1,13 8. +10
19 BK Olympic 1483 +23 1,09 1,09 11. +8
20 FC Rosengård 1481 −32 1,04 0,96 6. +14
21 Tvååkers IF 1478 +1 0,92 1,04 9. +12
22 Laholms FK 1474 +35 0,99 0,96 14. +8
23 Karlbergs BK 1465 0 0,95 1,08 10. +13
24 Assyriska FF 1461 −31 0,93 1,10 11. +13
25 Ängelholms FF 1449 +40 0,89 1,09 15. +10
26 Sollentuna FK 1448 +14 0,88 0,96 12. +14
27 Piteå IF 1439 +3 0,86 1,23 14. +13
28 Vasalund 1414 −5 0,88 1,25 13. +15
29 Eskilsminne IF 1414 −65 0,93 1,22 13. +16
30 FC Järfälla 1412 +33 0,89 1,21 15. +15
31 Utsiktens BK 1346 −17 0,72 1,44 16. +15
32 IFK Stocksund 1340 −38 0,94 1,35 16. +16

Nasıl hesaplanıyor?

Elo

Elo, her takımın gücünü tek bir sayıyla özetler: beklenenden iyi sonuç puanı yükseltir, kötü sonuç düşürür. Güçlü rakibe karşı alınan galibiyet daha çok puan getirir; 1500 civarı lig ortalamasıdır.

Hücum / Savunma

Dixon-Coles modelinin takım katsayıları: 1,00 lig ortalamasıdır. Hücum 1,30 → ortalamanın %30 üzerinde gol beklentisi; savunma 0,80 → ortalamanın %20 altında gol yeme beklentisi (düşük daha iyi).

Şans

Puan durumu sırası ile güç sırası arasındaki fark. Tabloda gücünün üstünde olan takımlar şanslı sayılır ve gerilemesi, altında olanların toparlanması beklenir. Tek başına bahis gerekçesi değildir.