OrcaScore
23

Forvet

Tawanda Chirewa

  • Wolverhampton
  • Zimbabwe
  • 23 yaş
  • 181 cm
  • Tercih ettiği ayak: Sağ
Takip et Karşılaştır
Maç
12
442 dk
Gol
2
G+A / 90 dk: 0,61
Asist
1
Ortalama reyting
6,69
Yaş23
Doğum tarihi11 Eki 2003
Boy181 cm
Kilo–
Tercih ettiği ayakSağ
Piyasa değeri440 B €
Sözleşme bitişi30 Haz 2027

Sezon performansı · 2026

Maç / İlk 118 / 0
Dakika133
Reyting6,65
Gol / Asist1 / 0
Şut (isabetli)6 (2)
Pas · isabet33 · %82
Kilit pas0
Top kapma / Pas arası2 / 0
Kazanılan ikili mücadele5 / 15
Başarılı çalım2
Sarı kart / Kırmızı kart0 / 0
Penaltı (gol / kaçan)0 / 0
Beklenen gol / asist0,45 / 0,03
Ayrıntılı istatistikler
Yaratılan büyük fırsat0
Kaçırılan büyük fırsat0
Gol dönüşüm oranı%17
Kafa golü0
Ceza sahası dışından gol0
Direkten dönen1
İsabetli uzun top1
İsabetli orta0
Topla buluşma59
Top kaybı13
Top kaptırma1
Kazanılan hava topu1
Kazanılan yer ikilisi4
Uzaklaştırma0
Top kazanma4
Maruz kaldığı faul0
Yaptığı faul6
Ofsayt1
Kazandırdığı penaltı0
Gole yol açan hata0
Haftanın takımı0
Gol yemeden biten maç0
Ceza sahası içinden kurtarış0
Koşu mesafesi (km)12,71
En yüksek hız (km/sa)30,29
Maç / İlk 112 / 2
Dakika136
Reyting6,50
Gol / Asist0 / 0
Şut (isabetli)2 (1)
Pas · isabet39 · %95
Kilit pas1
Top kapma / Pas arası5 / 4
Kazanılan ikili mücadele11 / 26
Başarılı çalım4
Sarı kart / Kırmızı kart0 / 0
Penaltı (gol / kaçan)0 / 0
Beklenen gol / asist0,00 / 0,24
Ayrıntılı istatistikler
Yaratılan büyük fırsat0
Kaçırılan büyük fırsat0
Gol dönüşüm oranı%0
Kafa golü0
Ceza sahası dışından gol0
Direkten dönen0
İsabetli uzun top1
İsabetli orta0
Topla buluşma79
Top kaybı20
Top kaptırma1
Kazanılan hava topu0
Kazanılan yer ikilisi11
Uzaklaştırma0
Top kazanma5
Maruz kaldığı faul2
Yaptığı faul2
Ofsayt1
Kazandırdığı penaltı0
Gole yol açan hata0
Haftanın takımı0
Gol yemeden biten maç0
Ceza sahası içinden kurtarış0
Maç / İlk 112 / 2
Dakika173
Reyting7,05
Gol / Asist1 / 1
Şut (isabetli)6 (3)
Pas · isabet50 · %86
Kilit pas7
Top kapma / Pas arası0 / 0
Kazanılan ikili mücadele1 / 16
Başarılı çalım0
Sarı kart / Kırmızı kart0 / 0
Penaltı (gol / kaçan)0 / 0
Ayrıntılı istatistikler
Yaratılan büyük fırsat0
Kaçırılan büyük fırsat0
Gol dönüşüm oranı%17
Kafa golü0
Ceza sahası dışından gol1
Direkten dönen0
İsabetli uzun top0
İsabetli orta6
Topla buluşma99
Top kaybı36
Top kaptırma6
Kazanılan hava topu0
Kazanılan yer ikilisi1
Uzaklaştırma0
Top kazanma9
Maruz kaldığı faul1
Yaptığı faul2
Ofsayt3
Kazandırdığı penaltı0
Gole yol açan hata0
Haftanın takımı0
Gol yemeden biten maç0
Ceza sahası içinden kurtarış0

Nitelikler

Mevki: F

çizgi: F ortalaması
Hücum61
Teknik60
Taktik40
Savunma36
Yaratıcılık51

Milli takım

  • Zimbabwe18 maç · 4 gol · ilk maç Haz 2024

Son maçları

TarihMaçSkorDkpuan
7 Kas 2026 Wrexham – Wolverhampton 1–1 – –
4 Kas 2026 Bristol City – Wolverhampton 1–2 10' 6.5
31 Eki 2026 Wolverhampton – Cardiff City 3–0 14' 6.2
24 Eki 2026 Wolverhampton – Watford 1–0 12' 6.5
20 Eki 2026 Wolverhampton – Portsmouth 1–1 45' 6.8
16 Eki 2026 Burnley – Wolverhampton 1–2 19' 7.5
13 Eki 2026 Wolverhampton – Bolton Wanderers 1–3 – –
28 Eyl 2026 Zimbabwe – DR Congo 1–2 83' 6.4
24 Eyl 2026 Sierra Leone – Zimbabwe 2–3 90' 7.7
16 Eyl 2026 Everton – Wolverhampton 1–0 74' 6.4
6 Eyl 2026 Birmingham City – Wolverhampton 2–2 – –
1 Eyl 2026 West Ham United – Wolverhampton 4–2 10' 6.4
29 Ağu 2026 Wolverhampton – Stoke City 4–1 11' 6.5
25 Ağu 2026 Sheffield Wednesday – Wolverhampton 0–2 62' 6.6
22 Ağu 2026 Preston North End – Wolverhampton 1–3 – –

Kariyer ve transferler

6 kulüp · 8 kayıt
  1. Barnsley Yeni kulüp: Wolves
    Kiralık dönüşü
  2. Wolves Yeni kulüp: Barnsley
    Kiralık
  3. Huddersfield Yeni kulüp: Wolves
    Kiralık dönüşü
  4. Wolves Yeni kulüp: Huddersfield
    Kiralık
  5. Derby Yeni kulüp: Wolves
    Kiralık dönüşü
  6. Wolves Yeni kulüp: Derby
    Kiralık
  7. Wolves U21 Yeni kulüp: Wolves
    Transfer
  8. Ipswich U21 Yeni kulüp: Takımsız
    Transfer

Son 12 ay form

Güncelleme: 5 Kas 2026
Maç (12 ay)17
Ortalama puan6,66
Son maç puanı6,54 Kas 2026
Kaçırılan maç2
5 6 7 8 6,66 Ara 2025 Eyl 2026 Kas 2026 6,5

Son 10 maç

6,5 6,2 6,5 6,8 7,5 6,4 7,7 6,4 6,4 6,5

Sezonlara göre istatistikler

Sezon Turnuva Takım Maç (ilk 11) Dakika Gol Asist Puan
2026 Africa Cup of Nations Qual. Zimbabwe 2 (2) 173 1 1 7,05
2026 EFL Cup Wolverhampton 2 (2) 136 0 0 6,50
2026 Championship Wolverhampton 8 (0) 133 1 0 6,65

Kayıtlı sezon istatistikleri; oynadığı maçtan sonra ve haftalık tazelenir.

Oyuncu profili

League One 2024 · orta saha oyuncuları arasında yüzdelik (241 oyuncu)

Karşılaştır
50 xA 50 Kilit pas 70 Başarılı pas 58 Pas isabeti 76 İlerletici top taşıma 50 Başarılı çalım 95 Top kapma + pas arası 31 Reyting 23

13 maç · 582 dk

Tawanda Chirewa: mevkidaşlarına göre yüzdelik radar
Metrik Değer Yüzdelik
xA / 90 dk 0,00
50
Kilit pas / 90 dk 1,24
70
Başarılı pas / 90 dk 25,8
58
Pas isabeti %80,3
76
İlerletici top taşıma / 90 dk 0,00
50
Başarılı çalım / 90 dk 2,01
95
Top kapma + pas arası / 90 dk 2,16
31
Reyting 6,69
23

Nasıl hesaplıyoruz?