OrcaScore
10

Orta saha

Ryan Christie

  • Bournemouth
  • Scotland
  • 31 yaş
  • 178 cm
  • Tercih ettiği ayak: Sol
Takip et Karşılaştır
Maç
13
655 dk
Gol
4
G+A / 90 dk: 0,55
Asist
0
Ortalama reyting
7,11
Yaş31
Doğum tarihi22 Şub 1995
Boy178 cm
Kilo–
Tercih ettiği ayakSol
Piyasa değeri8,6 Mn €
Sözleşme bitişi30 Haz 2029

Sezon performansı · 2026

Maç / İlk 118 / 4
Dakika354
Reyting6,84
Gol / Asist0 / 0
Şut (isabetli)9 (1)
Pas · isabet166 · %81
Kilit pas7
Top kapma / Pas arası9 / 8
Kazanılan ikili mücadele26 / 52
Başarılı çalım5
Sarı kart / Kırmızı kart3 / 0
Penaltı (gol / kaçan)0 / 0
Beklenen gol / asist0,90 / 0,78
Ayrıntılı istatistikler
Yaratılan büyük fırsat2
Kaçırılan büyük fırsat1
Gol dönüşüm oranı%0
Kafa golü0
Ceza sahası dışından gol0
Direkten dönen0
İsabetli uzun top14
İsabetli orta0
Topla buluşma259
Top kaybı58
Top kaptırma9
Kazanılan hava topu5
Kazanılan yer ikilisi21
Uzaklaştırma4
Top kazanma38
Maruz kaldığı faul7
Yaptığı faul6
Ofsayt1
Kazandırdığı penaltı0
Gole yol açan hata0
Haftanın takımı0
Gol yemeden biten maç1
Ceza sahası içinden kurtarış0
Koşu mesafesi (km)48,71
En yüksek hız (km/sa)30,29
Maç / İlk 113 / 1
Dakika148
Reyting6,90
Gol / Asist1 / 0
Şut (isabetli)2 (2)
Pas · isabet41 · %83
Kilit pas1
Top kapma / Pas arası3 / 1
Kazanılan ikili mücadele9 / 14
Başarılı çalım1
Sarı kart / Kırmızı kart0 / 0
Penaltı (gol / kaçan)0 / 0
Beklenen gol / asist0,91 / 0,06
Ayrıntılı istatistikler
Yaratılan büyük fırsat0
Kaçırılan büyük fırsat0
Gol dönüşüm oranı%50
Kafa golü0
Ceza sahası dışından gol0
Direkten dönen0
İsabetli uzun top1
İsabetli orta1
Topla buluşma75
Top kaybı20
Top kaptırma0
Kazanılan hava topu1
Kazanılan yer ikilisi8
Uzaklaştırma1
Top kazanma9
Maruz kaldığı faul4
Yaptığı faul0
Ofsayt0
Kazandırdığı penaltı0
Gole yol açan hata0
Haftanın takımı0
Gol yemeden biten maç0
Ceza sahası içinden kurtarış0
Koşu mesafesi (km)19,52
En yüksek hız (km/sa)30,55
Maç / İlk 112 / 2
Dakika153
Reyting8,50
Gol / Asist3 / 0
Şut (isabetli)7 (4)
Pas · isabet97 · %81
Kilit pas6
Top kapma / Pas arası5 / 1
Kazanılan ikili mücadele10 / 19
Başarılı çalım1
Sarı kart / Kırmızı kart0 / 0
Penaltı (gol / kaçan)0 / 0
Beklenen gol / asist0,71 / 0,44
Ayrıntılı istatistikler
Yaratılan büyük fırsat0
Kaçırılan büyük fırsat0
Gol dönüşüm oranı%43
Kafa golü1
Ceza sahası dışından gol0
Direkten dönen0
İsabetli uzun top8
İsabetli orta1
Topla buluşma122
Top kaybı21
Top kaptırma1
Kazanılan hava topu2
Kazanılan yer ikilisi8
Uzaklaştırma0
Top kazanma11
Maruz kaldığı faul2
Yaptığı faul4
Ofsayt0
Kazandırdığı penaltı0
Gole yol açan hata0
Haftanın takımı1
Gol yemeden biten maç1
Ceza sahası içinden kurtarış0

Nitelikler

Mevki: M

çizgi: M ortalaması
Hücum61
Teknik59
Taktik54
Savunma46
Yaratıcılık65

Karakteristikler

Güçlü yönler

26

Milli takım

  • Scotland74 maç · 11 gol · ilk maç Kas 2017

Son maçları

TarihMaçSkorDkpuan
5 Kas 2026 AC Sparta Praha – Bournemouth – – –
31 Eki 2026 Bournemouth – Leeds United 2–0 68' 7.3
28 Eki 2026 Bournemouth – Aston Villa 3–0 63' 7.0
25 Eki 2026 Manchester United – Bournemouth 0–3 15' 7.5
22 Eki 2026 Bournemouth – AC Milan 3–0 90' 7.1
18 Eki 2026 Bournemouth – Sunderland 2–0 90' 7.1
15 Eki 2026 Bournemouth – SK Sturm Graz 3–0 21' 7.0
10 Eki 2026 Chelsea – Bournemouth 5–1 73' 7.3
6 Eki 2026 Scotland – Slovenia 1–2 72' 7.4
3 Eki 2026 North Macedonia – Scotland 0–2 45' 6.7
29 Eyl 2026 Scotland – Switzerland 0–3 31' 6.6
26 Eyl 2026 Slovenia – Scotland 0–0 – –
20 Eyl 2026 Bournemouth – Liverpool FC 0–1 75' 5.7
17 Eyl 2026 Real Sociedad – Bournemouth 1–2 27' 6.7
12 Eyl 2026 Bournemouth – Brentford 2–2 24' 6.4

Kariyer ve transferler

5 kulüp · 9 kayıt · toplam bonservis 3.6M €
  1. Celtic Yeni kulüp: Bournemouth
    Transfer 2.9M €
  2. Aberdeen Yeni kulüp: Celtic
    Kiralık dönüşü
  3. Celtic Yeni kulüp: Aberdeen
    Kiralık
  4. Aberdeen Yeni kulüp: Celtic
    Kiralık dönüşü
  5. Celtic Yeni kulüp: Aberdeen
    Kiralık
  6. Inverness CT Yeni kulüp: Celtic
    Kiralık dönüşü
  7. Celtic Yeni kulüp: Inverness CT
    Kiralık
  8. Inverness CT Yeni kulüp: Celtic
    Transfer 680k €
  9. Inverness CT Yeni kulüp: Inverness CT
    Transfer

Son 12 ay form

Güncelleme: 31 Eki 2026
Maç (12 ay)43
Ortalama puan6,88
Son maç puanı7,331 Eki 2026
Kaçırılan maç71 sakatlık kaydı
5 6 7 8 9 10 6,88 Kas 2025 May 2026 Eki 2026 7,3

Son 10 maç

7,3 7,0 7,5 7,1 7,1 7,0 7,3 7,4 6,7 6,6

Sezonlara göre istatistikler

Sezon Turnuva Takım Maç (ilk 11) Dakika Gol Asist Puan
2026 Premier League Bournemouth 8 (4) 354 0 0 6,84
2026 EFL Cup Bournemouth 2 (2) 153 3 0 8,50
2026 UEFA Nations League Scotland 3 (1) 148 1 0 6,90
2026 UEFA Europa League Bournemouth 3 (1) 138 0 0 6,93

Kayıtlı sezon istatistikleri; oynadığı maçtan sonra ve haftalık tazelenir.

Oyuncu profili

Premier League 2024 · orta saha oyuncuları arasında yüzdelik (176 oyuncu)

Karşılaştır
50 xA 62 Kilit pas 75 Başarılı pas 55 Pas isabeti 34 İlerletici top taşıma 42 Başarılı çalım 59 Top kapma + pas arası 69 Reyting 79

29 maç · 2.131 dk

Ryan Christie: mevkidaşlarına göre yüzdelik radar
Metrik Değer Yüzdelik
xA / 90 dk 0,13
62
Kilit pas / 90 dk 1,73
75
Başarılı pas / 90 dk 34,6
55
Pas isabeti %82,1
34
İlerletici top taşıma / 90 dk 0,00
42
Başarılı çalım / 90 dk 0,97
59
Top kapma + pas arası / 90 dk 3,55
69
Reyting 7,07
79

Nasıl hesaplıyoruz?