OrcaScore
27

Forvet

Rafael Leão

  • Galatasaray
  • Portugal
  • 27 yaş
  • 188 cm
  • Tercih ettiği ayak: Sağ
Takip et Karşılaştır
Maç
11
616 dk
Gol
1
G+A / 90 dk: 0,29
Asist
1
Ortalama reyting
7,01
Yaş27
Doğum tarihi10 Haz 1999
Boy188 cm
Kilo73 kg
Tercih ettiği ayakSağ
Piyasa değeri38 Mn €
Sözleşme bitişi30 Haz 2030

Sakatlık / ceza geçmişi

  • Sakatlık Groin Injury · Oynamıyor 18 Eki 2026 itibarıyla · Bitti: 24 Eki 2026

Sezon performansı · 2026

Maç / İlk 112 / 1
Dakika122
Reyting6,65
Gol / Asist0 / 1
Şut (isabetli)0 (0)
Pas · isabet40 · %68
Kilit pas3
Top kapma / Pas arası1 / 1
Kazanılan ikili mücadele10 / 19
Başarılı çalım4
Sarı kart / Kırmızı kart1 / 0
Penaltı (gol / kaçan)0 / 0
Beklenen gol / asist– / 0,16
Ayrıntılı istatistikler
Yaratılan büyük fırsat0
Kaçırılan büyük fırsat0
Gol dönüşüm oranı%0
Kafa golü0
Ceza sahası dışından gol0
Direkten dönen0
İsabetli uzun top0
İsabetli orta2
Topla buluşma64
Top kaybı24
Top kaptırma2
Kazanılan hava topu2
Kazanılan yer ikilisi8
Uzaklaştırma0
Top kazanma6
Maruz kaldığı faul3
Yaptığı faul1
Ofsayt0
Kazandırdığı penaltı0
Gole yol açan hata0
Haftanın takımı0
Gol yemeden biten maç0
Ceza sahası içinden kurtarış0
Koşu mesafesi (km)13,98
En yüksek hız (km/sa)34,31
Maç / İlk 112 / 1
Dakika97
Reyting6,70
Gol / Asist0 / 0
Şut (isabetli)3 (1)
Pas · isabet31 · %84
Kilit pas2
Top kapma / Pas arası1 / 0
Kazanılan ikili mücadele5 / 9
Başarılı çalım2
Sarı kart / Kırmızı kart0 / 0
Penaltı (gol / kaçan)0 / 0
Beklenen gol / asist0,25 / 0,19
Ayrıntılı istatistikler
Yaratılan büyük fırsat1
Kaçırılan büyük fırsat0
Gol dönüşüm oranı%0
Kafa golü0
Ceza sahası dışından gol0
Direkten dönen1
İsabetli uzun top1
İsabetli orta1
Topla buluşma42
Top kaybı7
Top kaptırma0
Kazanılan hava topu2
Kazanılan yer ikilisi3
Uzaklaştırma0
Top kazanma3
Maruz kaldığı faul0
Yaptığı faul0
Ofsayt1
Kazandırdığı penaltı0
Gole yol açan hata0
Haftanın takımı0
Gol yemeden biten maç0
Ceza sahası içinden kurtarış0
Koşu mesafesi (km)10,80
En yüksek hız (km/sa)34,40
Maç / İlk 117 / 4
Dakika397
Reyting7,20
Gol / Asist1 / 0
Şut (isabetli)19 (7)
Pas · isabet162 · %79
Kilit pas7
Top kapma / Pas arası3 / 3
Kazanılan ikili mücadele28 / 45
Başarılı çalım16
Sarı kart / Kırmızı kart3 / 0
Penaltı (gol / kaçan)1 / 0
Beklenen gol / asist2,79 / 0,91
Ayrıntılı istatistikler
Yaratılan büyük fırsat2
Kaçırılan büyük fırsat6
Gol dönüşüm oranı%5
Kafa golü0
Ceza sahası dışından gol0
Direkten dönen0
İsabetli uzun top5
İsabetli orta1
Topla buluşma265
Top kaybı70
Top kaptırma4
Kazanılan hava topu2
Kazanılan yer ikilisi26
Uzaklaştırma0
Top kazanma21
Maruz kaldığı faul7
Yaptığı faul4
Ofsayt1
Kazandırdığı penaltı1
Gole yol açan hata0
Haftanın takımı0
Gol yemeden biten maç1
Ceza sahası içinden kurtarış0
Koşu mesafesi (km)39,30
En yüksek hız (km/sa)35,80

Nitelikler

Mevki: F

çizgi: F ortalaması
Hücum73
Teknik68
Taktik46
Savunma26
Yaratıcılık66

Karakteristikler

Güçlü yönler

131

Milli takım

  • Portugal51 maç · 6 gol · ilk maç Eki 2021

Son maçları

TarihMaçSkorDkpuan
7 Kas 2026 Galatasaray – Amed Sportif Faaliyetler – – –
30 Eki 2026 Konyaspor – Galatasaray 0–4 90' 8.7
26 Eki 2026 Galatasaray – Fenerbahçe 2–1 26' 6.9
17 Eki 2026 Gençlerbirliği – Galatasaray 0–1 16' 6.5
13 Eki 2026 Galatasaray – FC Barcelona 1–4 90' 6.5
9 Eki 2026 Galatasaray – Kasımpaşa 3–1 67' 7.5
4 Eki 2026 Portugal – Norway 2–1 – –
1 Eki 2026 Denmark – Portugal 2–4 63' 7.0
27 Eyl 2026 Norway – Portugal 1–2 34' 6.4
24 Eyl 2026 Portugal – Wales 1–0 – –
19 Eyl 2026 Trabzonspor – Galatasaray 4–0 90' 6.6
13 Eyl 2026 Galatasaray – Kocaelispor 1–0 86' 7.6
9 Eyl 2026 Sporting CP – Galatasaray 3–1 32' 6.8
4 Eyl 2026 Başakşehir FK – Galatasaray 2–3 22' 6.6
8 Ağu 2026 Chelsea – AC Milan 3–0 45' 6.5

Kariyer ve transferler

6 kulüp · 5 kayıt · toplam bonservis 108M €
  1. Milan Yeni kulüp: Galatasaray
    Transfer 38M €
  2. Lille Yeni kulüp: Milan
    Transfer 49.5M €
  3. Sporting Yeni kulüp: Lille
    Transfer 20.2M €
  4. Sporting B Yeni kulüp: Sporting
    Transfer
  5. Sporting U19 Yeni kulüp: Sporting B
    Transfer

Son 12 ay form

Güncelleme: 30 Eki 2026
Maç (12 ay)46
Ortalama puan6,85
Son maç puanı8,330 Eki 2026
Kaçırılan maç64 sakatlık kaydı
5 6 7 8 9 6,85 Kas 2025 Nis 2026 Eki 2026 8,3

Son 10 maç

8,3 6,9 6,5 6,5 7,5 7,0 6,4 6,6 7,6 6,8

Sezonlara göre istatistikler

Sezon Turnuva Takım Maç (ilk 11) Dakika Gol Asist Puan
2026 Trendyol Süper Lig Galatasaray 7 (4) 397 1 0 7,20
2026 UEFA Champions League Galatasaray 2 (1) 122 0 1 6,65
2026 UEFA Nations League Portugal 2 (1) 97 0 0 6,70

Kayıtlı sezon istatistikleri; oynadığı maçtan sonra ve haftalık tazelenir.

Oyuncu profili

Serie A 2024 · orta saha oyuncuları arasında yüzdelik (197 oyuncu)

Karşılaştır
50 xA 97 Kilit pas 97 Başarılı pas 25 Pas isabeti 15 İlerletici top taşıma 45 Başarılı çalım 97 Top kapma + pas arası 1 Reyting 93

34 maç · 2.330 dk

Rafael Leão: mevkidaşlarına göre yüzdelik radar
Metrik Değer Yüzdelik
xA / 90 dk 0,24
97
Kilit pas / 90 dk 2,24
97
Başarılı pas / 90 dk 22,9
25
Pas isabeti %77,0
15
İlerletici top taşıma / 90 dk 0,00
45
Başarılı çalım / 90 dk 2,28
97
Top kapma + pas arası / 90 dk 0,85
1
Reyting 7,19
93

Nasıl hesaplıyoruz?