OrcaScore
7

Forvet

Lawrence Shankland

  • Rangers
  • Scotland
  • 31 yaş
  • 185 cm
  • Tercih ettiği ayak: Sağ
Sakat — Hamstring Injury · Dönüş: 10 Ara 2026
Takip et Karşılaştır
Maç
7
535 dk
Gol
3
G+A / 90 dk: 0,50
Asist
0
Ortalama reyting
6,71
Yaş31
Doğum tarihi10 Ağu 1995
Boy185 cm
Kilo75 kg
Tercih ettiği ayakSağ
Piyasa değeri3,2 Mn €
Sözleşme bitişi31 May 2028

Sakatlık / ceza geçmişi

  • Sakatlık Hamstring Injury · Oynamıyor 5 Eyl 2026 itibarıyla · Dönüş: 10 Ara 2026
  • Sakatlık Hamstring Injury · Eksik Bitti: 7 Eki 2026

Sezon performansı · 2026

Maç / İlk 11– / –
Dakika–
Reyting6,00
Gol / Asist0 / –
Şut (isabetli)– (–)
Pas · isabet– · –
Kilit pas–
Top kapma / Pas arası– / –
Kazanılan ikili mücadele–
Başarılı çalım–
Sarı kart / Kırmızı kart– / –
Penaltı (gol / kaçan)0 / –
Maç / İlk 115 / 5
Dakika363
Reyting6,84
Gol / Asist3 / 0
Şut (isabetli)15 (7)
Pas · isabet91 · %74
Kilit pas5
Top kapma / Pas arası2 / 0
Kazanılan ikili mücadele9 / 31
Başarılı çalım2
Sarı kart / Kırmızı kart0 / 0
Penaltı (gol / kaçan)1 / 0
Beklenen gol / asist2,48 / 0,43
Ayrıntılı istatistikler
Yaratılan büyük fırsat0
Kaçırılan büyük fırsat1
Gol dönüşüm oranı%20
Kafa golü0
Ceza sahası dışından gol0
Direkten dönen1
İsabetli uzun top3
İsabetli orta0
Topla buluşma139
Top kaybı42
Top kaptırma4
Kazanılan hava topu4
Kazanılan yer ikilisi5
Uzaklaştırma3
Top kazanma10
Maruz kaldığı faul1
Yaptığı faul4
Ofsayt0
Kazandırdığı penaltı0
Gole yol açan hata0
Haftanın takımı1
Gol yemeden biten maç0
Ceza sahası içinden kurtarış0
Koşu mesafesi (km)10,79
En yüksek hız (km/sa)31,86
Maç / İlk 112 / 2
Dakika172
Reyting6,40
Gol / Asist0 / 0
Şut (isabetli)4 (0)
Pas · isabet34 · %59
Kilit pas3
Top kapma / Pas arası5 / 0
Kazanılan ikili mücadele14 / 25
Başarılı çalım0
Sarı kart / Kırmızı kart0 / 0
Penaltı (gol / kaçan)0 / 0
Beklenen gol / asist0,23 / 0,17
Ayrıntılı istatistikler
Yaratılan büyük fırsat1
Kaçırılan büyük fırsat0
Gol dönüşüm oranı%0
Kafa golü0
Ceza sahası dışından gol0
Direkten dönen0
İsabetli uzun top0
İsabetli orta0
Topla buluşma56
Top kaybı20
Top kaptırma1
Kazanılan hava topu6
Kazanılan yer ikilisi8
Uzaklaştırma2
Top kazanma4
Maruz kaldığı faul3
Yaptığı faul5
Ofsayt1
Kazandırdığı penaltı0
Gole yol açan hata0
Haftanın takımı0
Gol yemeden biten maç0
Ceza sahası içinden kurtarış0
Koşu mesafesi (km)20,02
En yüksek hız (km/sa)28,73

Nitelikler

Mevki: F

çizgi: F ortalaması
Hücum70
Teknik55
Taktik57
Savunma33
Yaratıcılık51

Karakteristikler

Güçlü yönler

12526

Zayıf yönler

14

Milli takım

  • Scotland22 maç · 7 gol · ilk maç Eki 2019

Son maçları

TarihMaçSkorDkpuan
5 Eyl 2026 Rangers – Motherwell 1–0 8' 6.4
2 Eyl 2026 Falkirk FC – Rangers 1–2 89' 8.3
30 Ağu 2026 Aberdeen – Rangers 0–1 86' 6.5
27 Ağu 2026 FK Jablonec – Rangers 5–3 75' 6.4
20 Ağu 2026 Rangers – FK Jablonec 1–0 1' –
16 Ağu 2026 Rangers – St. Mirren 5–1 28' 6.0
13 Ağu 2026 Rangers – Jagiellonia Białystok 1–1 – –
9 Ağu 2026 Rangers – Hibernian 1–2 90' 7.0
6 Ağu 2026 Jagiellonia Białystok – Rangers 2–1 – –
31 Tem 2026 Dundee United – Rangers 1–1 90' 6.0
26 Tem 2026 Rangers – West Ham United 0–0 – –
22 Tem 2026 Rangers – Saint-Étienne 2–1 – –
25 Haz 2026 Scotland – Brazil 0–3 89' 6.3
20 Haz 2026 Scotland – Morocco 0–1 – –
14 Haz 2026 Haiti – Scotland 0–1 83' 6.5

Kariyer ve transferler

10 kulüp · 16 kayıt · toplam bonservis 1.7M €
  1. Hearts Yeni kulüp: Rangers
    Bonservissiz
  2. Beerschot Yeni kulüp: Hearts
    Transfer 470k €
  3. Dundee Utd Yeni kulüp: Beerschot
    Transfer 1.2M €
  4. Ayr Yeni kulüp: Dundee Utd
    Bonservissiz
  5. Takımsız Yeni kulüp: Ayr
    Transfer
  6. Aberdeen Yeni kulüp: Takımsız
    Transfer
  7. Greenock Morton Yeni kulüp: Aberdeen
    Kiralık dönüşü
  8. Aberdeen Yeni kulüp: Greenock Morton
    Kiralık
  9. St Mirren Yeni kulüp: Aberdeen
    Kiralık dönüşü
  10. Aberdeen Yeni kulüp: St Mirren
    Kiralık
  11. St Mirren Yeni kulüp: Aberdeen
    Kiralık dönüşü
  12. Aberdeen Yeni kulüp: St Mirren
    Kiralık
  13. Dunfermline Yeni kulüp: Aberdeen
    Kiralık dönüşü
  14. Aberdeen Yeni kulüp: Dunfermline
    Kiralık
  15. Queen's Park Yeni kulüp: Aberdeen
    Bonservissiz
  16. Queen's P. U17 Yeni kulüp: Queen's Park
    Transfer

Sezonlara göre istatistikler

Sezon Turnuva Takım Maç (ilk 11) Dakika Gol Asist Puan
2026 Scottish Premiership Rangers 5 (5) 363 3 0 6,84
2026 FIFA World Cup Scotland 2 (2) 172 0 0 6,40
2026 Scottish League Cup Rangers – – 0 – 6,00

Kayıtlı sezon istatistikleri; oynadığı maçtan sonra ve haftalık tazelenir.

Oyuncu profili

Scottish Premiership 2024 · forvetler arasında yüzdelik (67 oyuncu)

Karşılaştır
50 Gol 44 xG 50 Şut 87 xA 50 Kilit pas 86 Başarılı çalım 50 Kazanılan hava topu 58 Reyting 95

32 maç · 2.573 dk

Lawrence Shankland: mevkidaşlarına göre yüzdelik radar
Metrik Değer Yüzdelik
Gol / 90 dk 0,28
44
xG / 90 dk 0,00
50
Şut / 90 dk 3,29
87
xA / 90 dk 0,00
50
Kilit pas / 90 dk 1,47
86
Başarılı çalım / 90 dk 0,77
50
Kazanılan hava topu / 90 dk 2,06
58
Reyting 7,21
95

Nasıl hesaplıyoruz?