OrcaScore
10

Orta saha

Finn Azaz

  • Southampton
  • Ireland
  • 26 yaş
  • 185 cm
  • Tercih ettiği ayak: Sağ
Takip et Karşılaştır
Maç
18
1.407 dk
Gol
3
G+A / 90 dk: 0,58
Asist
6
Ortalama reyting
6,99
Yaş26
Doğum tarihi6 Eyl 2000
Boy185 cm
Kilo–
Tercih ettiği ayakSağ
Piyasa değeri21 Mn €
Sözleşme bitişi30 Haz 2029

Sezon performansı · 2026

Maç / İlk 1114 / 13
Dakika1.188
Reyting7,07
Gol / Asist3 / 5
Şut (isabetli)29 (8)
Pas · isabet514 · %80
Kilit pas29
Top kapma / Pas arası14 / 2
Kazanılan ikili mücadele41 / 98
Başarılı çalım11
Sarı kart / Kırmızı kart1 / 0
Penaltı (gol / kaçan)0 / 0
Beklenen gol / asist3,28 / 2,74
Ayrıntılı istatistikler
Yaratılan büyük fırsat7
Kaçırılan büyük fırsat2
Gol dönüşüm oranı%10
Kafa golü0
Ceza sahası dışından gol0
Direkten dönen0
İsabetli uzun top18
İsabetli orta6
Topla buluşma734
Top kaybı204
Top kaptırma24
Kazanılan hava topu1
Kazanılan yer ikilisi40
Uzaklaştırma4
Top kazanma55
Maruz kaldığı faul15
Yaptığı faul7
Ofsayt4
Kazandırdığı penaltı1
Gole yol açan hata0
Haftanın takımı1
Gol yemeden biten maç3
Ceza sahası içinden kurtarış0
Koşu mesafesi (km)140,98
En yüksek hız (km/sa)34,97
Maç / İlk 112 / 2
Dakika180
Reyting7,05
Gol / Asist0 / 0
Şut (isabetli)1 (0)
Pas · isabet73 · %71
Kilit pas2
Top kapma / Pas arası3 / 3
Kazanılan ikili mücadele14 / 25
Başarılı çalım3
Sarı kart / Kırmızı kart0 / 0
Penaltı (gol / kaçan)0 / 0
Beklenen gol / asist0,06 / 0,22
Ayrıntılı istatistikler
Yaratılan büyük fırsat0
Kaçırılan büyük fırsat0
Gol dönüşüm oranı%0
Kafa golü0
Ceza sahası dışından gol0
Direkten dönen0
İsabetli uzun top4
İsabetli orta2
Topla buluşma123
Top kaybı36
Top kaptırma4
Kazanılan hava topu1
Kazanılan yer ikilisi13
Uzaklaştırma3
Top kazanma16
Maruz kaldığı faul7
Yaptığı faul2
Ofsayt0
Kazandırdığı penaltı0
Gole yol açan hata0
Haftanın takımı0
Gol yemeden biten maç0
Ceza sahası içinden kurtarış0
Koşu mesafesi (km)22,02
En yüksek hız (km/sa)29,66
Maç / İlk 112 / 0
Dakika39
Reyting6,40
Gol / Asist0 / 1
Şut (isabetli)1 (1)
Pas · isabet35 · %74
Kilit pas1
Top kapma / Pas arası0 / 0
Kazanılan ikili mücadele0 / 3
Başarılı çalım0
Sarı kart / Kırmızı kart0 / 0
Penaltı (gol / kaçan)0 / 0
Beklenen gol / asist0,01 / 0,00
Ayrıntılı istatistikler
Yaratılan büyük fırsat1
Kaçırılan büyük fırsat0
Gol dönüşüm oranı%0
Kafa golü0
Ceza sahası dışından gol0
Direkten dönen0
İsabetli uzun top0
İsabetli orta1
Topla buluşma40
Top kaybı11
Top kaptırma2
Kazanılan hava topu0
Kazanılan yer ikilisi0
Uzaklaştırma0
Top kazanma2
Maruz kaldığı faul0
Yaptığı faul0
Ofsayt0
Kazandırdığı penaltı0
Gole yol açan hata0
Haftanın takımı0
Gol yemeden biten maç0
Ceza sahası içinden kurtarış0

Nitelikler

Mevki: M

çizgi: M ortalaması
Hücum63
Teknik57
Taktik43
Savunma37
Yaratıcılık63

Karakteristikler

Güçlü yönler

267

Milli takım

  • Ireland16 maç · 1 gol · ilk maç Mar 2024

Son maçları

TarihMaçSkorDkpuan
7 Kas 2026 Preston North End – Southampton – – –
3 Kas 2026 West Bromwich Albion – Southampton 1–1 90' 6.8
31 Eki 2026 Southampton – Queens Park Rangers 4–1 90' 6.9
24 Eki 2026 West Ham United – Southampton 2–3 90' 6.6
17 Eki 2026 Southampton – Bolton Wanderers 0–0 90' 7.0
14 Eki 2026 Norwich City – Southampton 0–1 90' 6.9
11 Eki 2026 Southampton – Portsmouth 1–0 90' 7.3
4 Eki 2026 Ireland – Israel 1–1 – –
1 Eki 2026 Ireland – Austria 2–2 90' 6.8
27 Eyl 2026 Israel – Ireland 0–3 – –
24 Eyl 2026 Kosovo – Ireland 1–0 90' 7.3
19 Eyl 2026 Wrexham – Southampton 2–1 90' 5.9
12 Eyl 2026 Southampton – Bristol City 4–1 88' 8.2
8 Eyl 2026 Southampton – Swansea City 3–1 90' 7.6
5 Eyl 2026 Lincoln City – Southampton 1–1 78' 6.6

Kariyer ve transferler

7 kulüp · 6 kayıt · toplam bonservis 16.8M €
  1. Middlesbrough Yeni kulüp: Southampton
    Transfer 13.9M €
  2. Transfer 2.9M €
  3. Aston Villa U21 Yeni kulüp: Plymouth
    Kiralık
  4. Aston Villa U21 Yeni kulüp: Plymouth
    Kiralık
  5. Aston Villa U21 Yeni kulüp: Newport
    Kiralık
  6. West Brom U21 Yeni kulüp: Cheltenham
    Kiralık

Son 12 ay form

Güncelleme: 4 Kas 2026
Maç (12 ay)53
Ortalama puan6,98
Son maç puanı6,83 Kas 2026
Kaçırılan maç11 sakatlık kaydı
5 6 7 8 9 10 6,98 Ara 2025 Nis 2026 Kas 2026 6,8

Son 10 maç

6,8 6,9 6,6 7,0 6,9 7,3 6,8 7,3 5,9 8,2

Sezonlara göre istatistikler

Sezon Turnuva Takım Maç (ilk 11) Dakika Gol Asist Puan
2026 Championship Southampton 14 (13) 1.188 3 5 7,07
2026 UEFA Nations League Ireland 2 (2) 180 0 0 7,05
2026 EFL Cup Southampton 2 (0) 39 0 1 6,40

Kayıtlı sezon istatistikleri; oynadığı maçtan sonra ve haftalık tazelenir.

Oyuncu profili

Championship 2024 · orta saha oyuncuları arasında yüzdelik (234 oyuncu)

Karşılaştır
50 xA 88 Kilit pas 97 Başarılı pas 52 Pas isabeti 20 İlerletici top taşıma 94 Başarılı çalım 54 Top kapma + pas arası 5 Reyting 99

45 maç · 3.570 dk

Finn Azaz: mevkidaşlarına göre yüzdelik radar
Metrik Değer Yüzdelik
xA / 90 dk 0,19
88
Kilit pas / 90 dk 2,24
97
Başarılı pas / 90 dk 26,5
52
Pas isabeti %74,4
20
İlerletici top taşıma / 90 dk 0,08
94
Başarılı çalım / 90 dk 0,81
54
Top kapma + pas arası / 90 dk 1,34
5
Reyting 7,28
99

Nasıl hesaplıyoruz?