OrcaScore
19

Forvet

Abdallah Sima

  • RC Lens
  • Senegal
  • 25 yaş
  • 188 cm
  • Tercih ettiği ayak: Sağ
Sakat — Thigh Injury · Dönüş: 30 Kas 2026
Takip et Karşılaştır
Maç
7
534 dk
Gol
2
G+A / 90 dk: 0,51
Asist
1
Ortalama reyting
6,87
Yaş25
Doğum tarihi17 Haz 2001
Boy188 cm
Kilo–
Tercih ettiği ayakSağ
Piyasa değeri6,8 Mn €
Sözleşme bitişi30 Haz 2029

Sakatlık / ceza geçmişi

  • Sakatlık Thigh Injury · Oynamıyor 4 Eki 2026 itibarıyla · Dönüş: 30 Kas 2026

Sezon performansı · 2026

Maç / İlk 115 / 5
Dakika384
Reyting6,76
Gol / Asist1 / 1
Şut (isabetli)9 (3)
Pas · isabet83 · %72
Kilit pas5
Top kapma / Pas arası4 / 4
Kazanılan ikili mücadele20 / 46
Başarılı çalım3
Sarı kart / Kırmızı kart0 / 0
Penaltı (gol / kaçan)0 / 0
Beklenen gol / asist0,84 / 0,46
Ayrıntılı istatistikler
Yaratılan büyük fırsat2
Kaçırılan büyük fırsat2
Gol dönüşüm oranı%11
Kafa golü1
Ceza sahası dışından gol0
Direkten dönen0
İsabetli uzun top2
İsabetli orta3
Topla buluşma153
Top kaybı47
Top kaptırma5
Kazanılan hava topu7
Kazanılan yer ikilisi13
Uzaklaştırma3
Top kazanma10
Maruz kaldığı faul7
Yaptığı faul7
Ofsayt2
Kazandırdığı penaltı1
Gole yol açan hata0
Haftanın takımı0
Gol yemeden biten maç0
Ceza sahası içinden kurtarış0
Koşu mesafesi (km)43,92
En yüksek hız (km/sa)35,61
Maç / İlk 111 / 1
Dakika75
Reyting7,00
Gol / Asist0 / 0
Şut (isabetli)0 (0)
Pas · isabet25 · %72
Kilit pas3
Top kapma / Pas arası2 / 0
Kazanılan ikili mücadele7 / 12
Başarılı çalım1
Sarı kart / Kırmızı kart0 / 0
Penaltı (gol / kaçan)0 / 0
Ayrıntılı istatistikler
Yaratılan büyük fırsat0
Kaçırılan büyük fırsat0
Gol dönüşüm oranı%0
Kafa golü0
Ceza sahası dışından gol0
Direkten dönen0
İsabetli uzun top0
İsabetli orta0
Topla buluşma39
Top kaybı15
Top kaptırma0
Kazanılan hava topu4
Kazanılan yer ikilisi3
Uzaklaştırma2
Top kazanma2
Maruz kaldığı faul0
Yaptığı faul1
Ofsayt0
Kazandırdığı penaltı0
Gole yol açan hata0
Haftanın takımı0
Gol yemeden biten maç0
Ceza sahası içinden kurtarış0
Maç / İlk 111 / 1
Dakika75
Reyting7,30
Gol / Asist1 / 0
Şut (isabetli)1 (1)
Pas · isabet20 · %90
Kilit pas0
Top kapma / Pas arası1 / 0
Kazanılan ikili mücadele4 / 12
Başarılı çalım0
Sarı kart / Kırmızı kart0 / 0
Penaltı (gol / kaçan)0 / 0
Beklenen gol / asist0,34 / 0,02
Ayrıntılı istatistikler
Yaratılan büyük fırsat0
Kaçırılan büyük fırsat0
Gol dönüşüm oranı%100
Kafa golü0
Ceza sahası dışından gol0
Direkten dönen0
İsabetli uzun top1
İsabetli orta0
Topla buluşma34
Top kaybı7
Top kaptırma1
Kazanılan hava topu0
Kazanılan yer ikilisi4
Uzaklaştırma1
Top kazanma4
Maruz kaldığı faul3
Yaptığı faul1
Ofsayt0
Kazandırdığı penaltı0
Gole yol açan hata0
Haftanın takımı0
Gol yemeden biten maç0
Ceza sahası içinden kurtarış0
Koşu mesafesi (km)8,82
En yüksek hız (km/sa)30,78

Nitelikler

Mevki: F

çizgi: F ortalaması
Hücum67
Teknik48
Taktik44
Savunma26
Yaratıcılık51

Karakteristikler

Güçlü yönler

2625

Zayıf yönler

14

Milli takım

  • Senegal11 maç · 0 gol · ilk maç Mar 2021

Son maçları

TarihMaçSkorDkpuan
29 Eyl 2026 Ethiopia – Senegal 0–1 65' 6.6
25 Eyl 2026 Mozambique – Senegal 1–1 90' 6.9
18 Eyl 2026 AS Monaco – RC Lens 2–1 58' 6.5
13 Eyl 2026 Le Mans – RC Lens 2–2 76' 7.4
10 Eyl 2026 SK Slavia Praha – RC Lens 2–3 75' 7.3
5 Eyl 2026 RC Lens – Lorient 0–1 90' 6.5
29 Ağu 2026 RC Strasbourg – RC Lens 2–1 89' 6.4
22 Ağu 2026 RC Lens – AJ Auxerre 5–2 71' 7.0
16 Ağu 2026 RC Lens – Paris Saint-Germain 1–0 75' 7.0
1 Ağu 2026 RC Lens – Villarreal 3–1 – –
28 Tem 2026 Crystal Palace – RC Lens 0–3 46' 6.5
25 Tem 2026 RC Lens – RC Sporting Charleroi 2–2 – –
18 Tem 2026 RC Lens – US Boulogne Côte-d'Opale 4–1 – –
22 May 2026 RC Lens – OGC Nice 3–1 25' 7.5
17 May 2026 Olympique Lyonnais – RC Lens 0–4 29' 6.4

Kariyer ve transferler

8 kulüp · 12 kayıt · toplam bonservis 12.6M €
  1. Brighton Yeni kulüp: Lens
    Transfer 4.5M €
  2. Brest Yeni kulüp: Brighton
    Kiralık dönüşü
  3. Brighton Yeni kulüp: Brest
    Kiralık
  4. Rangers Yeni kulüp: Brighton
    Kiralık dönüşü
  5. Brighton Yeni kulüp: Rangers
    Kiralık
  6. Angers Yeni kulüp: Brighton
    Kiralık dönüşü
  7. Brighton Yeni kulüp: Angers
    Kiralık
  8. Stoke Yeni kulüp: Brighton
    Kiralık dönüşü
  9. Brighton Yeni kulüp: Stoke
    Kiralık
  10. Slavia Praha Yeni kulüp: Brighton
    Transfer 8M €
  11. Transfer 115k €
  12. Thonon Év. U19 Yeni kulüp: Silon Táborsko
    Transfer Belirtilmemiş

Son 12 ay form

Güncelleme: 17 Eki 2026
Maç (12 ay)31
Ortalama puan6,82
Son maç puanı6,629 Eyl 2026
Kaçırılan maç31 sakatlık kaydı
6 7 8 9 6,82 Kas 2025 Nis 2026 Eyl 2026 6,6

Son 10 maç

6,6 6,9 6,5 7,4 7,3 6,5 6,4 7,0 7,0 6,5

Sezonlara göre istatistikler

Sezon Turnuva Takım Maç (ilk 11) Dakika Gol Asist Puan
2026 Ligue 1 RC Lens 5 (5) 384 1 1 6,76
2026 Africa Cup of Nations Qual. Senegal 2 (2) 155 0 1 6,75
2026 UEFA Champions League RC Lens 1 (1) 75 1 0 7,30
2026 Trophée des Champions RC Lens 1 (1) 75 0 0 7,00

Kayıtlı sezon istatistikleri; oynadığı maçtan sonra ve haftalık tazelenir.

Oyuncu profili

Ligue 1 2026 · forvetler arasında yüzdelik (25 oyuncu)

Karşılaştır
50 Gol 42 xG 18 Şut 34 xA 46 Kilit pas 46 Başarılı çalım 46 Kazanılan hava topu 70 Reyting 26

5 maç · 384 dk

Abdallah Sima: mevkidaşlarına göre yüzdelik radar
Metrik Değer Yüzdelik
Gol / 90 dk 0,23
42
xG / 90 dk 0,20
18
Şut / 90 dk 2,11
34
xA / 90 dk 0,11
46
Kilit pas / 90 dk 1,17
46
Başarılı çalım / 90 dk 0,70
46
Kazanılan hava topu / 90 dk 1,64
70
Reyting 6,76
26

Benzer oyuncular

Profil benzerliği (tüm ligler, aynı mevki)

Nasıl hesaplıyoruz?