OrcaScore
6

Middenvelder

Billy Gilmour

  • SSC Napoli
  • Scotland
  • 25 jaar
  • 169 cm
  • Voorkeursvoet: Rechts
Volgen Vergelijken
Wedstrijden
13
871 min
Doelpunten
1
G+A per 90 min: 0,21
Assists
1
Gemiddelde beoordeling
7,06
Leeftijd25
Geboortedatum11 jun 2001
Lengte169 cm
Gewicht–
VoorkeursvoetRechts
Marktwaarde€18,8M
Contract tot30 jun 2029

Seizoensprestaties · 2026

Wedstrijden / Basisplaatsen7 / 3
Minuten382
Rating6,99
Doelpunten / Assists1 / 0
Schoten (op doel)5 (1)
Passes · nauwkeurigheid361 · 89%
Kansen gecreëerd4
Tackles / Onderscheppingen5 / 1
Gewonnen duels14 / 28
Succesvolle dribbels2
Gele kaarten / Rode kaarten0 / 0
Strafschoppen (gescoord / gemist)0 / 0
Expected goals \/ assists0,24 / 0,48
Gedetailleerde statistieken
Grote kansen gecreëerd0
Grote kansen gemist0
Afrondingspercentage20%
Kopgoals0
Doelpunten van buiten de zestien0
Op de paal\/lat0
Nauwkeurige lange passes16
Nauwkeurige voorzetten2
Balcontacten407
Balverlies59
Bal afgepakt4
Gewonnen luchtduels3
Gewonnen grondduels11
Clearances1
Balveroveringen24
Fouten ondervonden4
Fouten gemaakt4
Buitenspel0
Penalty's veroorzaakt0
Fouten die tot een doelpunt leidden0
Team van de week0
Clean sheets1
Reddingen van binnen de zestien0
Afgelegde afstand (km)49,72
Topsnelheid (km/u)30,63
Wedstrijden / Basisplaatsen4 / 4
Minuten327
Rating7,10
Doelpunten / Assists0 / 1
Schoten (op doel)5 (1)
Passes · nauwkeurigheid227 · 85%
Kansen gecreëerd7
Tackles / Onderscheppingen3 / 3
Gewonnen duels14 / 28
Succesvolle dribbels8
Gele kaarten / Rode kaarten0 / 0
Strafschoppen (gescoord / gemist)0 / 0
Expected goals \/ assists0,51 / 0,61
Gedetailleerde statistieken
Grote kansen gecreëerd2
Grote kansen gemist0
Afrondingspercentage0%
Kopgoals0
Doelpunten van buiten de zestien0
Op de paal\/lat0
Nauwkeurige lange passes5
Nauwkeurige voorzetten1
Balcontacten269
Balverlies44
Bal afgepakt2
Gewonnen luchtduels0
Gewonnen grondduels14
Clearances3
Balveroveringen19
Fouten ondervonden3
Fouten gemaakt4
Buitenspel0
Penalty's veroorzaakt0
Fouten die tot een doelpunt leidden0
Team van de week0
Clean sheets1
Reddingen van binnen de zestien0
Afgelegde afstand (km)39,91
Topsnelheid (km/u)32,06
Wedstrijden / Basisplaatsen2 / 2
Minuten162
Rating7,25
Doelpunten / Assists0 / 0
Schoten (op doel)0 (0)
Passes · nauwkeurigheid101 · 87%
Kansen gecreëerd1
Tackles / Onderscheppingen3 / 0
Gewonnen duels4 / 8
Succesvolle dribbels0
Gele kaarten / Rode kaarten1 / 0
Strafschoppen (gescoord / gemist)0 / 0
Expected goals \/ assists– / 0,73
Gedetailleerde statistieken
Grote kansen gecreëerd1
Grote kansen gemist0
Afrondingspercentage0%
Kopgoals0
Doelpunten van buiten de zestien0
Op de paal\/lat0
Nauwkeurige lange passes7
Nauwkeurige voorzetten1
Balcontacten116
Balverlies16
Bal afgepakt0
Gewonnen luchtduels1
Gewonnen grondduels3
Clearances1
Balveroveringen7
Fouten ondervonden0
Fouten gemaakt1
Buitenspel0
Penalty's veroorzaakt0
Fouten die tot een doelpunt leidden0
Team van de week0
Clean sheets0
Reddingen van binnen de zestien0
Afgelegde afstand (km)21,85
Topsnelheid (km/u)30,53

Eigenschappen

Positie: M

lijn: M gemiddelde
Aanval56
Techniek62
Tactiek55
Verdediging49
Creativiteit63

Kenmerken

Sterke punten

15

Nationaal elftal

  • Scotland50 caps · 2 goals · debuut jun 2021

Recente wedstrijden

DatumWedstrijdScoreMincijfer
4 nov 2026 Porto – SSC Napoli – – –
1 nov 2026 Juventus – SSC Napoli 2–0 45' 6.5
28 okt 2026 Monza – SSC Napoli 1–4 73' 7.3
24 okt 2026 SSC Napoli – AS Roma 3–3 – –
20 okt 2026 SSC Napoli – Bodø/Glimt 4–3 – –
17 okt 2026 Venezia – SSC Napoli 1–0 54' 7.0
13 okt 2026 Villarreal – SSC Napoli 3–1 72' 7.7
10 okt 2026 SSC Napoli – Frosinone 3–0 19' 6.9
6 okt 2026 Scotland – Slovenia 1–2 90' 7.0
3 okt 2026 North Macedonia – Scotland 0–2 88' 7.5
29 sep 2026 Scotland – Switzerland 0–3 59' 6.6
26 sep 2026 Slovenia – Scotland 0–0 90' 7.3
20 sep 2026 Fiorentina – SSC Napoli 1–1 90' 7.9
13 sep 2026 SSC Napoli – Bologna 1–0 90' 7.0
9 sep 2026 SSC Napoli – Arsenal 0–1 90' 6.8

Carrière en transfers

5 clubs · 5 transfers · totale transfersom 23.1M €
  1. Transfer 14.8M €
  2. Transfer 8.3M €
  3. Terug van verhuur
  4. Verhuur
  5. Transfer

Vorm, laatste 12 maanden

Bijgewerkt: 2 nov 2026
Wedstrijden (12 maanden)24
Gemiddelde rating6,97
Rating laatste wedstrijd6,51 nov 2026
Gemiste wedstrijden192 blessures geregistreerd
6 7 8 9 6,97 feb 2026 sep 2026 nov 2026 6,5

Laatste 10 wedstrijden

6,5 7,3 7,0 7,7 6,9 7,0 7,5 6,6 7,3 7,9

Statistieken per seizoen

Seizoen Competitie Team Wedstr. (basis) Minuten Doelpunten Assists Rating
2026 Serie A SSC Napoli 7 (3) 382 1 0 6,99
2026 UEFA Nations League Scotland 4 (4) 327 0 1 7,10
2026 UEFA Champions League SSC Napoli 2 (2) 162 0 0 7,25

Opgeslagen seizoensstatistieken; bijgewerkt na elke gespeelde wedstrijd en wekelijks.

Spelersprofiel

Serie A 2024 · percentiel onder middenvelders (197 spelers)

Vergelijken
50 xA 85 Sleutelpasses 85 Voltooide passes 96 Passnauwkeurigheid 88 Progressieve balvoeringen 45 Succesvolle dribbels 23 Tackles + onderscheppingen 58 Rating 75

26 wedstrijden · 1.178 min

Billy Gilmour: percentielradar ten opzichte van positiegenoten
Statistiek Waarde Percentiel
xA / 90 min 0,15
85
Sleutelpasses / 90 min 1,60
85
Voltooide passes / 90 min 60,6
96
Passnauwkeurigheid 89,3%
88
Progressieve balvoeringen / 90 min 0,00
45
Succesvolle dribbels / 90 min 0,38
23
Tackles + onderscheppingen / 90 min 2,52
58
Rating 6,96
75

Hoe berekenen we dit?