OrcaScore
28

Middenvelder

Axel Witsel

  • OGC Nice
  • Belgium
  • 37 jaar
  • 186 cm
  • Voorkeursvoet: Rechts
Volgen Vergelijken
Wedstrijden
11
641 min
Doelpunten
0
G+A per 90 min: 0,00
Assists
0
Gemiddelde beoordeling
6,64
Leeftijd37
Geboortedatum12 jan 1989
Lengte186 cm
Gewicht73 kg
VoorkeursvoetRechts
Marktwaarde€1,3M
Contract tot30 jun 2027

Seizoensprestaties · 2026

Wedstrijden / Basisplaatsen7 / 7
Minuten571
Rating6,70
Doelpunten / Assists0 / 0
Schoten (op doel)7 (2)
Passes · nauwkeurigheid313 · 95%
Kansen gecreëerd3
Tackles / Onderscheppingen3 / 8
Gewonnen duels18 / 34
Succesvolle dribbels2
Gele kaarten / Rode kaarten0 / 0
Strafschoppen (gescoord / gemist)0 / 0
Expected goals \/ assists0,92 / 0,13
Gedetailleerde statistieken
Grote kansen gecreëerd0
Grote kansen gemist1
Afrondingspercentage0%
Kopgoals0
Doelpunten van buiten de zestien0
Op de paal\/lat1
Nauwkeurige lange passes10
Nauwkeurige voorzetten0
Balcontacten381
Balverlies32
Bal afgepakt4
Gewonnen luchtduels4
Gewonnen grondduels14
Clearances7
Balveroveringen28
Fouten ondervonden9
Fouten gemaakt2
Buitenspel0
Penalty's veroorzaakt0
Fouten die tot een doelpunt leidden0
Team van de week0
Clean sheets0
Reddingen van binnen de zestien0
Afgelegde afstand (km)67,80
Topsnelheid (km/u)28,35
Wedstrijden / Basisplaatsen2 / 0
Minuten31
Rating6,40
Doelpunten / Assists0 / 0
Schoten (op doel)0 (0)
Passes · nauwkeurigheid9 · 89%
Kansen gecreëerd0
Tackles / Onderscheppingen0 / 0
Gewonnen duels2 / 5
Succesvolle dribbels0
Gele kaarten / Rode kaarten1 / 0
Strafschoppen (gescoord / gemist)0 / 0
Expected goals \/ assists– / 0,00
Gedetailleerde statistieken
Grote kansen gecreëerd0
Grote kansen gemist0
Afrondingspercentage0%
Kopgoals0
Doelpunten van buiten de zestien0
Op de paal\/lat0
Nauwkeurige lange passes1
Nauwkeurige voorzetten0
Balcontacten13
Balverlies2
Bal afgepakt0
Gewonnen luchtduels1
Gewonnen grondduels1
Clearances1
Balveroveringen1
Fouten ondervonden1
Fouten gemaakt2
Buitenspel0
Penalty's veroorzaakt0
Fouten die tot een doelpunt leidden0
Team van de week0
Clean sheets0
Reddingen van binnen de zestien0
Afgelegde afstand (km)4,83
Topsnelheid (km/u)24,73
Wedstrijden / Basisplaatsen2 / 0
Minuten39
Rating6,65
Doelpunten / Assists0 / 0
Schoten (op doel)0 (0)
Passes · nauwkeurigheid34 · 97%
Kansen gecreëerd0
Tackles / Onderscheppingen1 / 0
Gewonnen duels2 / 3
Succesvolle dribbels0
Gele kaarten / Rode kaarten0 / 0
Strafschoppen (gescoord / gemist)0 / 0
Gedetailleerde statistieken
Grote kansen gecreëerd0
Grote kansen gemist0
Afrondingspercentage0%
Kopgoals0
Doelpunten van buiten de zestien0
Op de paal\/lat0
Nauwkeurige lange passes0
Nauwkeurige voorzetten0
Balcontacten42
Balverlies4
Bal afgepakt1
Gewonnen luchtduels1
Gewonnen grondduels1
Clearances2
Balveroveringen6
Fouten ondervonden0
Fouten gemaakt0
Buitenspel0
Penalty's veroorzaakt0
Fouten die tot een doelpunt leidden0
Team van de week0
Clean sheets0
Reddingen van binnen de zestien0

Eigenschappen

Positie: M

lijn: M gemiddelde
Aanval45
Techniek47
Tactiek54
Verdediging50
Creativiteit49

Kenmerken

Sterke punten

13

Nationaal elftal

  • Belgium140 caps · 12 goals · debuut mrt 2008

Recente wedstrijden

DatumWedstrijdScoreMincijfer
23 okt 2026 Stade Brestois – Nice 1–2 76' 7.2
18 okt 2026 Olympique Lyonnais – Nice 2–1 87' 6.7
11 okt 2026 Nice – RC Strasbourg 2–1 86' 6.9
20 sep 2026 Nice – LOSC Lille 2–1 90' 6.8
12 sep 2026 AJ Auxerre – Nice 1–0 86' 6.6
5 sep 2026 Nice – Le Mans 1–1 73' 6.2
30 aug 2026 Paris FC – Nice 3–0 73' 6.5
10 jul 2026 Spain – Belgium 2–1 30' 6.4
7 jul 2026 USA – Belgium 1–4 1' –
1 jul 2026 Belgium – Senegal 3–2 – –
27 jun 2026 New Zealand – Belgium 1–5 – –
21 jun 2026 Belgium – Iran 0–0 – –
15 jun 2026 Belgium – Egypt 1–1 – –
6 jun 2026 Belgium – Tunisia 5–0 16' 6.9
2 jun 2026 Croatia – Belgium 0–2 11' 6.4

Carrière en transfers

9 clubs · 9 transfers · totale transfersom 89M €
  1. Girona Naar: Nice
    Gratis transfer
  2. Gratis transfer
  3. Atlético Madrid Naar: Zonder club
    Transfer
  4. Gratis transfer
  5. Transfer 20M €
  6. Zenit Naar: Tianhai
    Transfer 20M €
  7. Benfica Naar: Zenit
    Transfer 40M €
  8. Transfer 9M €
  9. Transfer

Vorm, laatste 12 maanden

Bijgewerkt: 31 okt 2026
Wedstrijden (12 maanden)37
Gemiddelde rating6,78
Rating laatste wedstrijd7,223 okt 2026
Gemiste wedstrijden11 blessure geregistreerd
5 6 7 8 6,78 nov 2025 apr 2026 okt 2026 7,2

Laatste 10 wedstrijden

7,2 6,7 6,9 6,8 6,6 6,2 6,5 6,4 6,9 6,4

Statistieken per seizoen

Seizoen Competitie Team Wedstr. (basis) Minuten Doelpunten Assists Rating
2026 Ligue 1 Nice 7 (7) 571 0 0 6,70
2026 World Cup Qual. UEFA Belgium 2 (0) 39 0 0 6,65
2026 FIFA World Cup Belgium 2 (0) 31 0 0 6,40

Opgeslagen seizoensstatistieken; bijgewerkt na elke gespeelde wedstrijd en wekelijks.

Spelersprofiel

Ligue 1 2026 · percentiel onder middenvelders (64 spelers)

Vergelijken
50 xA 12 Sleutelpasses 7 Voltooide passes 84 Passnauwkeurigheid 99 Progressieve balvoeringen 4 Succesvolle dribbels 37 Tackles + onderscheppingen 26 Rating 9

4 wedstrijden · 322 min

Axel Witsel: percentielradar ten opzichte van positiegenoten
Statistiek Waarde Percentiel
xA / 90 min 0,02
12
Sleutelpasses / 90 min 0,56
7
Voltooide passes / 90 min 52,3
84
Passnauwkeurigheid 95,4%
99
Progressieve balvoeringen / 90 min 0,00
4
Succesvolle dribbels / 90 min 0,56
37
Tackles + onderscheppingen / 90 min 1,96
26
Rating 6,53
9

Vergelijkbare spelers

Profielovereenkomst (alle competities, zelfde positie)

Hoe berekenen we dit?